Pokaż zdjęcie
Cała Polska
Szkół: 573

5 listopada 2015

 

Olimpiada Solidarności to nie tylko zdolni i pracowici uczniowie, ale także ambitni i wytrwali nauczyciele, którzy towarzyszą im w tej całorocznej przygodzie. Oto wypowiedź nauczyciela historii, pana Łukasza Lipińskiego, opiekuna zwycięskiej drużyny II edycji konkursu:

„Szanowni Państwo,

pragnę zachęcić zarówno nauczycieli jak i uczniów do udziału w Olimpiadzie Solidarności. Już sama tematyka Olimpiady wiąże się z jakże istotnymi wydarzeniami ze współczesnej historii Polski, które powinny budować świadomość młodego pokolenia, gdyż stanowią fundament teraźniejszości.

Udział w Olimpiadzie wiąże się nie tylko z poszerzeniem wiadomości w zakresie wiedzy dotyczącej tematu Konkursu, pozwala także na kształtowanie umiejętności pracy zespołowej.

Przedsięwzięcie to daje dodatkowo możliwości przeżycia ciekawej przygody, ma charakter intelektualnej zabawy oraz pozwala na budowanie więzi między jej uczestnikami.

Szczególne walory tego projektu wynikają, w moim przekonaniu z formy przyjętej przez organizatorów. Połączenie trwałej wartości wiedzy merytorycznej i interesującej przygody poznawczej sprawia, że konkurs staje się dla uczestników niezapomnianym doświadczeniem.

Ze swej strony jeszcze raz zachęcam Państwa i uczniów do wejścia w świat historii współczesnej.

 

Pozdrawiam

Łukasz Lipiński

L Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy w Warszawie”

 

Łukasz Lipiński-foto

COPYRIGHT FUNDACJA CENTRUM SOLIDARNOŚCI

DEV:Tru Studio