Pokaż zdjęcie
Cała Polska
Szkół: 573

26 listopada 2018

Blisko 600 szkół z całej Polski stoi w blokach startowych VI edycji konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. 26 listopada o godzinie 10:00 odbędzie się etap szkolny. Organizatorem Konkursu jest Fundacja Centrum Solidarności.

Konkurs skierowany jest do uczniów II klas liceów i III klas techników. Z każdej szkoły dwoje uczniów z najwyższą liczbą punktów z testu zostanie zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego konkursu, który odbędzie się w marcu w 16 miastach wojewódzkich. Finał VI edycji odbędzie się w czerwcu 2019 w Poznaniu. Przed finałem grupa 48 finalistów wojewódzkich przyjedzie do Gdańska na 3-dniową wizytę studyjną, podczas której uczestnicy będą brali udział, m.in. w warsztatach tworzenia krótkich form filmowych, dziennikarskich, wystąpień publicznych, autoprezentacji oraz zwiedzaniu miejsc związanych z historią lat 1970-1990.  Nabyte umiejętności wykorzystają podczas egzaminu finałowego, do którego przystąpią w trzyosobowych drużynach wojewódzkich. Na zwycięzców czekają indeksy na czołowe uniwersytety, stypendia naukowe i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nauczyciele zwycięskich drużyn otrzymają również nagrody finansowe i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Patronaty honorowe nad konkursem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ośrodek Rozwoju Edukacji. Partnerami projektu są: NSZZ Solidarność oraz Instytut Pamięci Narodowej. Sponsorem etapu szkolnego jest Węglokoks S.A. Patronaty medialne nad VI edycją objęło: TVP Historia, Polska Press Grupa, Onet.pl i Radio Gdańsk.

 

ILOŚĆ SZKÓŁ ZGŁOSZONYCH DO KONKURSU Z PODZIAŁEM NA WOJEWÓDZTWA

woj. dolnośląskie – 69
woj. kujawsko-pomorskie – 34
woj. lubelskie – 34
woj. lubuskie – 24
woj. łódzkie – 30
woj. małopolskie – 35
woj. mazowieckie – 74
woj. opolskie – 20
woj. podkarpackie – 26
woj. podlaskie – 17
woj. pomorskie – 53
woj. śląskie – 63
woj. świętokrzyskie – 21
woj. warmińsko-mazurskie – 20
woj. wielkopolskie – 43
woj. zachodniopomorskie – 25

 

COPYRIGHT FUNDACJA CENTRUM SOLIDARNOŚCI

DEV:Tru Studio